таг: изговори

Фон дер Лајен: Западниот Балкан е се поблиску до ЕУ

0
На 1 мај 2004 година мојот претходник Романо Проди изговори пророчки зборови дека се спроведува петтото и најголемо проширување во историјата на Унијата,...