таг: изгледа

(ВИДЕО) Последните мигови пред ракетниот напад на супермаркетот во Харкив; како...

0
Како изгледа руски ракетен напад на „воени цели“ во Украина? Додека луѓето се меѓу рафтовите во супермаркетот „Епицентар“ што се наоѓа среде станбено...

Дали воопшто треба да слабеете?

0
Мерењето може да изгледа застрашувачки и многумина може да се чувствуваат непријатно кога размислуваат за својата тежина.– eтничка припадност– состав на телото– историја...

Дали навистина треба да изгубите тежина?

0
Мерењето може да изгледа застрашувачки и многу поединци може да се чувствуваат непријатно кога размислуваат за својата тежина. Сепак, од клучно значење е...

Бродот на британската кралска морнарица, ХМС Ричмонд пристигна во Талин во...

0
Почнува да изгледа многу како Божиќ во Талин. Но, иако годишниот празничен пазар во градот е во полн ек, ме интересираше поинаков вид...

Руска пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Руската пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Jајцата со бела лушпа имаат помалку холестерол

0
Купувањето јајца изгледа како едноставна работа. Сепак, постојат разлики во квалитетот, разновидноста и бојата. Кога станува збор за белите и кафените јајца,...

Семејството го притиска Мбапе да потпише со Ал Хилал

0
Сагата со Килијан Мбапе никако да заврши, а по сѐ изгледа дека има и нови...

3 изненадувачки намирници кои нема да не заситат

0
реклама Лебот можеби изгледа како закуска заситена, но всушност може да ве направи погладни отколку...

Сега ја купува компанијата што ја направи видео играта Angry Birds?

0
реклама Изгледа уште една голема аквизиција во индустријата за видео игри е на повидок....