таг: изврши

Евакуација на последната болница која работи во северниот дел на Газа

0
Откако израелската армија изврши напади во близина, започна евакуацијата на пациентите и медицинскиот персонал од „Кемал Адван“, последната болница во функција на северот...

0
Иран би можел да изврши напад врз Израел во следните 24 до 48 часа, пишува „Волстрит Журнал“, повикувајќи се на неименуван американски претставник....

Харкив беше цел на смртоносен руски напад

0
Русија изврши напади со дронови и ракети врз вториот по големина украински град Харкив, при што загинаа шест, а беа повредени 11 лица,...

Израел ги засили воздушните напади во Сирија

0
Израел во петокот изврши најсмртоносни напади во последните неколку месеци врз северната сириска провинција Алепо во коишто бил убиен висок командант на Хезболах...

Руската армија изврши напад врз значаен инфраструктурен објект во регионот Лвив

0
Руската армија изутрината по втор пат изврши напад врз значаен инфраструктурен објект во регионот Лвив,  соопшти шефот на регионалната воена управа на Лвив...

Русија изврши ракетен напад врз Одеса за време на средбата на...

0
Руската армија денеска изврши ракетен напад врз Одеса за време на средбата на украинскиот претседател Володимир Зеленски со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во...

Во Белгија уапсени четири лица осомничени за планирање терористички напад

0
Белгиската полиција денеска изврши претреси на локации во четири градови во Белгија и уапси четири лица, од кои тројца малолетници, осомничени за поврзаност...

Русија лансираше 45 дронови кон Кијив и југот на Украина, соборени...

0
Во текот на ноќта, Русија изврши напади со беспилотни летала врз Кијив и јужна Украина, објави денеска Укринформ. Украинските воздухопловни сили...

Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина, Борел утрото...

0
Утрото на 7 февруари Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина. Силите за противвоздушна одбрана дејствуваа во Кијив и други градови...

МНР на Украина: 92 ранети и 4 починати лица од руските...

0
„Ноќта на 2 јануари, Руската Федерација изврши уште еден масвен ракетен напад врз украинските градови. Непријателот лансираше десетици ударни беспилотни летала, крстосувачки...