таг: извршија

Руските сили извршија исклучително интензивен воздушен напад врз Киев, велат локалните...

0
Руските сили рано утрово извршија, како што се наведува, исклучително интензивен воздушен напад врз Киев, користејќи беспилотни летала и крстосувачки, а...

Голема полициска акција во Сараево

0
Полицајци од Сараево, Босна и Херцеговина, Сараево извршија претреси на повеќе локации за...

Прослава за Рамазан во регинот и во светот

0
Илјадници верници ја извршија бајрамската молитва на „Плоштадот Скендербег“, во Тирана. Advertisements Поглаварот на...

Русите ги гранатираа Харков и Запорожје

0
Руските сили во текот на ноќта извршија серија напади врз Харков, вториот по големина град...

Експлозија во Севастопол, бран напади во источна Украина

0
Руските сили извршија нов бран на напади врз украинските позиции и населби на истокот, соопшти...

Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек

0
Хирурзи во Њујорк, САД, извршија успешно пресадување бубрег од генетски модифицирано прасе на човек. Како што пишува „Њујорк тајмс“, органот функционира нормално. ...

ВИДЕО: Навивачите на Марсеј го „запалија“ тренинг центарот на клубот и...

0
Околу 150-200 навивачи извршија напад на клупските простории на Олимпик Марсеј. Навивачите на Олимпик Марсеј денеска упаднаа во тренинг центарот...