таг: извонредна

Швајцарија со победа над Србија влезе во осминафиналето

0
Репрезентацијата на Швајцарија извојува извонредна победа над Србија во последниот натпревар од натпреварувањето во групата Г, кој помина со многу емоции и тензии....

Британскиот министер за здравство: Омикрон се шири со „извонредна брзина“

0
Новата варијанта на коронавирусот се шири „со извонредна брзина“, така што луѓето треба да добијат...