таг: извоз

Јапонија забрани извоз во Русија на уште 164 индустриски производи

0
Јапонија ќе ја прошири забраната за извоз во Русија на уште 164 индустриски производи, како што се литиум-јонски батерии, гасни цевки и автомобилски...

Русија го прекина учеството во договорот за извоз на жито

0
Русија го прекина учеството во договорот за извоз на жито преку...

В среда преговори за извоз на жито преку Црното Море

0
Преговорите за безбеден извоз на украинско жито преку Црното Море со посредство на...

ЕУ го одобри десеттиот пакет санкции против Русија

0
Пакетот вклучува построги ограничувања за извоз на стоки со двојна употреба и мерки...

Ердоган: Турција ќе продолжи со напорите за договорот за жито

0
Турција ќе продолжи со напорите за договорот за извоз на жито од Црното Море и...

Нов обид за транзит на украинското жито

0
Украина ги продолжува напорите да профункционира договорот за извоз на пченица од Одеса и другите...

Колку заработи Русија од почетокот на војната со Украина?

0
Русија во првите 100 дена војна во Украина од извоз на фосилни горива заработила 93 милијарди евра. Повеќето фосилни горива се...

Украинскиот извоз на жито е прeполовен

0
Украинскиот извоз на жито овој месец падна за повеќе од половина поради стравувањата дека руската...

Германија се подготвува да испорача воени возила на Украина

0
Германската компанија за наменска индустрија „Реинметал“ побара одобрение за извоз на 100 стари борбени пешадиски...

Српската Влада одобри извоз на пченица и пченка во Северна Македонија

0
Српската Влада денеска донесе Заклучок со кој се одобрува извоз на пченица и пченка во...