таг: известување

Црна Гора ќе ги прифаќа пасошите со старото име Република Македонија...

0
Министерот за надворешни работи Бујар Османи информира дека добиле известување оти Црна Гора...

„Гаспром“ ја запира испораката на гас и во Бугарија

0
„Булгаргаз ЕАД“ доби известување дека испораките на природен гас од „Гаспром експорт“ ќе бидат прекинати...

Јанша одбива да го коментира „нон-пејперот“ за Западен Балкан

0
„До ново известување, Кабинетот на премиерот на Република Словенија нема да коментира на темата за таканаречениот нон-пејпер...