таг: известувачка

Специјалната известувачка на ОН: Единствен начин да се запре геноцидот во...

0
Специјалната известувачка на Обединетите нации (ОН) за Палестина, Франческа Албанезе, изјави дека воведувањето ембарго за оружјето и економски санкции против Израел се единствен...