таг: изведувајќи

ВИДЕО: Американската морнарица активираше бомба во океан, експлозијата предизвика земјотрес

0
Американската морнарица изведувајќи вежба, активираше бомба во океан, по што имаше силна експлозија, пренесува американскиот ,,Нејви“. Експлозијата која ја изведе американската морнарица,...