таг: избор

Еве што се случува со вашето тело ако јадете јогурт секој...

0
реклама Јогуртот често е омилен избор за појадок или ужина, но дали ги знаевте придобивките...

Евровизија 2023: Дополнителни билети се пуштени во продажба денеска

0
реклама Дополнителни влезници за 67. Избор за песна на Евровизија ќе бидат пуштени во...

Среќните луѓе ги прават овие работи секој ден, еве како можете...

0
СРЕЌАТА не е случајност, туку избор. Ова е цитат од Џим Рон, американски бизнисмен кој го заработил својот прв милион пред да наполни...

Најдобар на Балканот, романското пливачко чудо пред Ѓоковиќ

0
Бугарската новинска Агенција, БТА, го спроведе стандардниот избор за најдобар спортист на Балканот, а во 2022 година...

Кајакарската Федерација ги прогласи најдобрите за 2022 година

0
Кајакарската Федерација на Македонија, вчера на избор на најдобар кајакар за 2022 година, наградите ги додели во трите дисцилини кои се актуелни во...

Парламентарни избори во Шведска

0
Во Шведска денеска се гласа за избор на нов парламент, а избирачките места ќе бидат...

Мистер Хепи Фејс – oфицијално најгрдото куче во САД

0
На последниот натпревар за избор на најгрдо куче во Америка, победи чивава-мешанец по име Мистер Хепи Фејс („Среќно лице“). Натпреварот се одржа...

Стигна реакција и од Русија за Евровизија

0
На 66. Избор за песна на Евровизија во Торино, Украина победи убедливо, завршувајќи го натпреварувањето...

Прва јавна изјава на Путин по нападот на Украина: Русија немаше...

0
Русија немаше друг избор, изјави Владимир Путин, што е негова прва јавна изјава откако Русија утрово ја нападна Украина, пренесе „Спутник“....

Мандарини за витка линија и посилен имунитет: Колку треба да јадете...

0
Мандарините се одличен избор, затоа што содржат двојно повеќе витамин Ц од портокалите, а само едно големо овошје задоволува 53 проценти од дневните потреби...