таг: избор

Хомофобија и говор на омраза од Кремљ против Евровизија, се придружи...

0
ДРАГАН МИШЕВ Овогодинешниот Избор за песна на Евровизија во Малме повторно предизвика бура од реакции и говор на омраза насочена кон...

Швајцарија победи на изборот за песна на Евровизија по контроверзното големо...

0
Швајцарија победи на 68-от избор за песна на Евровизија, ставајќи крај на густата и на моменти бурна конкуренција засенета од спорот околу вклучувањето...

Избрани првите седум поротници за судењето на Трамп на Менхетен

0
Неблагодарната работа за избор на порота за првото кривично судење на поранешен претседател на САД доби замав вчера, бидејќи седуммина Њујорчани беа избрани...

УКРАИНА: Не можете ни да замислите колку ни се потребни авиони...

0
Денешниот избор на Редакцијата е фотографијата од Станислав Асејев, придружена со кратката порака: Во исчекување на борбата. Момците не спиеле...

Покачување на платата или скратена работна недела – што би избрале?

0
Кога би имале избор помеѓу зголемување на платата или намалување на бројот на работни часови, односно еден работен ден помалку, што би избрале?...

Заседание на Советот за општи работи на ЕУ

0
Предлог-измените на правилата за избор на Европскиот парламент, Програмата за работа на Еврокомисијата...

Еве што се случува со вашето тело ако јадете јогурт секој...

0
реклама Јогуртот често е омилен избор за појадок или ужина, но дали ги знаевте придобивките...

Евровизија 2023: Дополнителни билети се пуштени во продажба денеска

0
реклама Дополнителни влезници за 67. Избор за песна на Евровизија ќе бидат пуштени во...

Среќните луѓе ги прават овие работи секој ден, еве како можете...

0
СРЕЌАТА не е случајност, туку избор. Ова е цитат од Џим Рон, американски бизнисмен кој го заработил својот прв милион пред да наполни...

Најдобар на Балканот, романското пливачко чудо пред Ѓоковиќ

0
Бугарската новинска Агенција, БТА, го спроведе стандардниот избор за најдобар спортист на Балканот, а во 2022 година...