таг: избија

Жестоки судири во Грузија поради контроверзниот закон за „странски агенти“ инспириран...

0
Жестоки судири избија меѓу демонстрантите и полицијата во главниот град на Грузија, Тбилиси, во вторникот, додека парламентот на земјата продолжи со расправата за...

Иако помирна, и петтата ноќ од немирите во Франција помина тензично...

0
Немирите во Франција, кои избија по убиството на 17-годишниот Нахел М. од страна на полицијата, продолжија петта ноќ по ред. Синоќа,...

Најмалку 13 загинати во судирите во главниот град на Либија

0
Најмалку 13 цивили загинаа во судирите што избија синоќа во главниот град на Либија меѓу силите кои поддржуваат две ривалски администрации....

Најмалку осум загинати во пожарите во Турција

0
Најмалку осум лица загинаа во пожарите во Турција, што избија во 38 провинции од минатата среда. ...

Жестоки судири меѓу учесници на рејв забава и полицијата во Франција,...

0
Жестоки судири избија меѓу учесници на рејв забава и полицијата која се обиде синоќа да спречи незаконска забава во северозападна Франција, што резултираше...