таг: идните

Г7 го поддржува планот да се искористат замрзнатите руски средства за...

0
Г7 ќе ги испита опциите за користење на идните приходи од замрзнатите руски средства за помош на Украина, истакнаа денеска министрите за финансии...

„WhatsApp“ и „Netflix“ на Месечината: Британската компанија „Инмарсат“ ја менува иднината...

0
Астронаутите во идните мисии на Месечината ќе можат да се слушаат со семејствата и пријателите преку WhatsApp и да ги гледаат омилените...