таг: идната

Норвешка ги затвора границите за руски туристи

0
Норвешките власти денеска соооштија дека од идната недела ќе ги затворат своите граници за руските туристи, не дозволувајќи им директен пристап до Шенген...

Белгија во Северното Море ќе го гради првиот вештачки енергетски остров...

0
Белгија на почетокот на идната година ќе почне со изградба на...

Серхио Рамос се враќа на „Сантијаго Бернабеу“

0
Серхио Рамос во февруари идната година повторно ќе се врати во Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, но овој пат како фудбалер на ПСЖ. ...

Германија планира заклучување за невакцинираните

0
Поради драматичното зголемување на бројот на новозаразени, идната германска влада, која ќе ја сочинуваат социјалдемократите,...

Медиуми: ЕК нема да ги продолжи договорите со „АстраЗенека“ и „Џонсон...

0
Европската Комисија одлучила идната година да не го продолжи договорот за вакцини со „АстраЗенека“ и „Џонсон и Џонсон“, пишува „Ла Стампа“ повикувајќи се...