таг: идентификувана

Бразилскиот сој на корона вирус пристигна на Балканот – Еве за...

0
Бразилската мутација на коронавирусот е идентификувана првпат во Хрватска, потврди научниот тим од Лабораторијата за напредна геномика на Институтот „Руѓер Бошковиќ“. Според...

Новата варијанта на Ковид-19 побрзо се шири, се испитува стапката на...

0
Новата варијанта на коронавирус идентификувана во Велика Британија може побрзо да се шири и во моментов се испитува дали предизвикува поголема стапка на...

Во Јужна Африка откриена нова верзија на коронавирусот, што го почнала...

0
Во Јужна Африка е идентификувана нова верзија на коронавирусот што предизвикува втор бран на инфекцијата, изјави денеска јужноафриканскиот министер за здравство, Звели Мхизе,...