fbpx

таг: „идеална

Брза бела торта со јагоди

0
Вкусна, лесна и идеална за попладне. Состојки за тесто: 2 белки 2 лажици шеќер 2 жолчки 2...

Време е за вкусна тиква: Одлична храна и уште подобар лек

0
Тиквата е идеална и неопходна есенска намирница, богата со лековити состојки, вкусна, а во исто време нискокалорична. Науката докажа дека во тиквата се...

Оваа супа е подобра од антибиотик, запишете си го рецептот

0
Антибиотик супа идеална во зимските студени денови. Потребни состојки:  1 главица лук, 1 главица кромид, 1-2 коцки за супа, вода по потреба, 1 лажица...

Важни одлуки за Стрелецот, нови познанства за Овенот

0
ОВЕН Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Време е да продолжите понатаму и да го...

КОЛАЧ СО ПРАСКИ! Уживање што се топи во устата!

0
Оваа торта е идеална за сите прослави. Одлично е што не се пече, туку состојките се мешаат и се ставаат во фрижидер ...

Не можете да заспиете навечер: Eве што треба да правите а...

0
Британски лекар ја откри „идеална формула“ за брзо заспивање и мирен сон ноќе: 10-3-2-1. Се работи за траен став кон спиењето, а не...