fbpx

таг: игри

„Фортнајт“ за еден ден собра речиси 33 милиони евра за Украина

0
 Компанијата за видео игри „Епик гејмс“ ја најави новата сезона на „Фортнајт“ (Fortnite) и вети дека ќе ги подари сите пари што ќе...

Награди за вработените во „Sport Life“

0
Водечката компанија во областа на игри на среќа и спортски обложувалници „Sport Life“, на најуспешните 60 вработени...

Штафетата на олимпискиот оган пред ЗОИ ќе трае само три дена

0
Штафетата на олимпискиот факел за Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг ќе трае само три дена поради...

Тахли Жил победи во мешани двојки, иако беше заразена со коронавирус!?

0
Тахли Жил, влезе во хрониките на Зимските Олимписки игри Пекинг 2022. Таа нема освоено медали, но се...

ЗОИ: Швајцарецот Фојц најбрз на спустот

0
Швајцарскиот скијач Бит Фојц го освои златото на Олимписките игри во Пекинг во дисциплината спуст. Фојц на својата земја и го донесе...

Првото злато на ЗОИ за Норвешка

0
Норвежанката Тересе Јохауг, на Зимските олимписки игри во Пекинг, го оствари најголемиот успех во кариерата. Јохауг победи на трката во скијатлон (7,5...

ЗОИ: Нови 45 позитивни случаи на коронавирусот

0
Организаторите на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг објавија дека на првиот официјален ден од натпреварувањето откриле 45 случаи на инфекции со новиот...

ВО ЖИВО: Следете го свеченото отворање на Зимските олимписки игри

0
Започна церемонијата на свеченото отворање на Зимските олимписки игри која се одржува на стадионот „Птичје гнездо“ на кој беше отворена и летната Олимпијада...

Олимписката шампионка Гоџa се повреди пред Игрите во Пекинг

0
Италијанката Софија Гоџа се повреди пред Зимските олимписки игри што ќе се одржат во Пекинг. На вчерашната трка во Кортина д’Ампецо во супервелеслалом...

Јамајка со три екипажи на ЗОИ во боб – санкање

0
Јамајка на претстојните Зимски олимписки игри (ЗОИ) за прв пат во својата историја ќе биде претставена со дури три екипажи во боб –...