fbpx

таг: игра

По само четири кола: Падна првиот отказ во Премиер лигата!

0
Во наредниве три дена се игра 5.коло во Премиер лигата, а во пресрет на истото ни доаѓа...

Тежок удар за Јувентус и за Франција – Погба нема да...

0
Пол Погба веројатно нема повеќе да игра фудбал во 2022 година, а таа варијанта е реална ако...

Робот-шахист му скршил прст на седумгодишен противник

0
Робот програмиран да игра шах, за време на Отвореното првенство во Москва, му скршил прст на момче противник, јавуваат руски медиуми. ...

На полноќ почнува второто коло од „Играј, собирај и освои“ со...

0
Наградната игра „ИГРАЈ, СОБИРАЈ И ОСВОИ“ станува попопуларна од ден во ден, сега кога на прагот е почетокот на второто коло. Tоа значи...

ФОТО / Првиот дел без голови, Реал на крајот оштетен?!

0
Првото полувреме беше потактичка и поинтелигентна игра, иако Ливерпул имаше неколку добри шанси. Првите 10...

Војна на електрониката: Мобилни телефони на бојното поле во Украина

0
Електронското војување игра важна улога во борбите во Украина и може да помогне да се објаснат некои од воените тактики на Русија, пишува...

Со дозвола за медицинско изземање, Ѓоковиќ ќе игра на Аустралијан опен

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ соопшти дека ќе игра на Австралијан опен откако дозвола од организаторите да настапи...

Димитриевски со Рајо избори полуфинале во Купот на Шпанија

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако синоќа Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со 1:0....

МЗТ Скопје сака да го организира завршниот турнир во АБА-2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје сезонава игра одлично во АБА2 лигата и по седум одиграни кола е на второто место со учинок од...

Барселона се договори со фудбалер на Арсенал

0
Пјер-Емерик Обамејанг се договори со Барселона да игра како позајмен фудбалер во следните шест месеци, или до крајот на оваа сезона, но неговата...