таг: играше

Се сеќавате на Емили од Пријатели? Ретко се појавува во јавноста,...

0
Хелен Бексендел ја играше втората сопруга на Рос Гелер (Дејвид Швимер) Емили Волтам во серијата Пријатели. По таа улога, Хелен речиси целосно се...

Наместо да се грижи, Барселона се радуваше на повредата на Дембеле...

0
Иако играше само 31 минута на ЕУРО, тоа беше доволно за Усман Дембеле да се здобие со уште една повреда во кариерата. ...

Ноќта кога играчите на Барса доживеаја најголемо понижување: Ето и Деко...

0
Пред точно 13 години се играше Ел Класико во кое Реал Мадрид победи со 4:1 против Барселона....

Бејл за момент потсети зошто заработува милиони

0
Герет Бејл играше вечерва против Манчестер Сити. Сепак, Велшанецот не му помогна на тимот на...

Даниел Редклиф за време на снимањето на „Хари Потер“ скршил околу...

0
Даниел Редклиф, кој ја играше главната улога во филмовите за „Хари Потер“, откри во шоуто „Hot Ones“ дали навистина скршил околу 160...