таг: играчот

Вулверхемптон е заинтересиран за играчот од средниот ред на Јувентус

0
Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон е заинтересиран за играчот од средниот ред на Јувентус, Артур Мело. Менаџерот...

Пол Погба во “акција”, повторно менува средина

0
Пол Погба, играчот од средниот ред на Јувентус, контактирал со тренерот на еден од најголемите клубови во...

Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси

0
Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси, Мејсон Маунт. Англискиот интернационалец има договор со...

Роберто Карлос експресно му врати на Видал

0
Играчот на Фламенго, Артуро Видал веднаш по освојувањето на Копа Либертародес и можен дуел со Реал Мадрид...

Пуиг: На Чави не сакам ни името да му го споменам

0
Играчот од средниот ред Рики Пуиг, ја напушти Барселона и се реши кариерата да ја продолжи во...

Тотенхем го позајми Кулушевски од Јувентус

0
Тотенхем се договори со Јувентус за позајмица на играчот од средниот ред Дејан Кулушевски до крајот на сезоната за пет милиони евра. ...

Севиља го доби Ентони Марсијал

0
Францускиот фудбалер Ентони Марсијал е нов играч на Севилја,  откако играчот прифати помала плата со цел да го напушти Јунајтед. Англискиот клуб...

Гави ќе го продолжи договорот со Барселона до 2026 година

0
Играчот од средниот ред на Барселона, Гави е блиску до продолжување на договорот со клубот. Преговорите меѓу двете страни се во напредна фаза....

Барселона сака одговор од Дембеле за продолжување на договорот до натпреварот...

0
Иднината на играчот од средниот ред на Барселона, Усман Дембеле се уште е неизвесна. Клубот бара јасен одговор од играчот за продолжување на...

Џошуа Кимих најдобар фудбалер на Германија за 2021 година

0
Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите....