таг: играчи

Македонија преку Чешка до деветтото место на Мундијалот

0
Ракометната репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, Мундијлот во Хрватска го заврши на деветтото...

Маркус Рашфорд ќе стане најплатен фудбалер на Јунајтед

0
Маркус Рашфорд полека се етаблира како еден од темелните играчи на Манчестер јунајтед, факт кој...

Челниците на Евролигата ја објавија идеалната петорка

0
Двајца играчи на Реал Мадрид и по еден на Партизан, Олимпијакос и Макаби Тел Авив, ја формираа идеалната петорка на Евролигата. Петорката ја...

ФИФА го казни Келн со 50 илјади евра и забрана за...

0
ФИФА му забрани на фудбалскиот клуб Келн да доведува играчи во следните два трансфер периоди...

Поради Израел, одложена ждрепката за Светското првенство во Индонезија

0
Ждрепката за Светското првенство на ФИФА, за играчи до 20 години во Индонезија, следната недела ќе биде одложена, изјави извор за Ројтерс откако...

“Старата Дама” се спрема да отпушти пет играчи, за да ги...

0
Јувентус планира да отпушти пет играчи и со тоа да ги намали трошоците поради кризата во која...

ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи

0
Францускиот шампион ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи во зимскиот преоден рок поради достигнување на...

Милевски го откри списокот, Несторовски не е на него

0
Македонскиот фудбалски селектор Благоја Милевски го објави списокот на играчи за плејоф предизвикот против Италија на 24...

Македонија У17, пријателски средби со Малта  

0
Репрезентацијата на Македонија од генерацијата играчи родени во 2005 година ќе одигра два пријателски натпревари во Скопје....

Крај на една ера: Том Брејди замина во пензија

0
Квотербекот Том Брејди, еден од најдобрите играчи во американскиот фудбал, ја заврши кариерата, Легендарниот Брејди кој има 44 години, играчката кариера ја...