таг: ивестиционен

Милијардерот Бафет предупредува: Следува пандемија каква досега не сме виделе

0
Американскиот милијардер и ивестиционен гуру Ворен Бафет неодамна објави дека доаѓа уште една пандемија кога може да биде полоша од Ковид-19. Уверен...