таг: Иван

Чупиќ се присетува на Вардар

0
Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ го замени дресот на Вардар 1961 со оној на ППД Загреб, но и покрај тоа навивачите засекогаш ќе го...

Хрватски молекуларен биолог: Омикрон ќе зарази повеќе луѓе, ќе има повеќе...

0
Иван Кристијан Куролт, хрватски молекуларен биолог од Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михаљевиќ“ во Загреб, објасни што досега знаеме за новиот сој...

Федерер ќе направи се за да настапи на Вимблдон

0
Поранешниот хрватски тенисер и моментно тренер на Швајцарецот Роже Федерер, Иван Љубичиќ, зборуваше за здравствената состојба на својот штитеник. Хрватото зборуваше за сосотјбата...

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Чупиќ МВП, Борко најдобар голман и му ја подари наградата на...

0
Иван Чупиќ го понесе признанието за најкорисен играч, додека пак Борко Ристовски е најдобриот голман. ...

Астра Зенека е комплетно безбедна, тврди хрватскиот молекуларен биолог Иван Џикиќ,...

0
Иван Џикиќ, молекуларен биолог и директор на Институтот за биохемија на Гете Универзитетот ви Франфурт, синоќа гостуваше преку Скајп на хрватската телевизија РТЛ,...

Ракитиќ го прозва Меси: Имам трофеј кој ти никогаш нема да...

0
Иван Ракитиќ кој долго време го носеше дресот на Барселона, пред почетокот на оваа сезона се врати...

ФОТО Сопругот на Јелена Томашевиќ има коронавирус: Имам симптоми, под надзор...

0
Познатиот српски актер Иван Босиљчиќ со публиката преку социјалните мрежи ја сподели веста дека е заразен со коронавирусот и дека има симптоми...

Дарко Ѓукиќ ќе биде  наследникот на Чупиќ во Вардар

0
Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ на крајот од сезоната ќе го напушти Вардар и се сели во ППД Загреб, а негов наследник во...

Вардар останува без Иван Чупиќ

0
Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ, кој пред пет години дојде во македонскиот ракометен гигант Вардар и освои две европски титули (2017 и 2019 година)...