таг: значителна

Украина соопшти дека погодила руска ракетна корвета на Крим

0
Украина соопшти дека нејзините сили предизвикале „значителна“ штета на руската ракетна...

САД нема да ѝ испорачаат ракети АТАЦМС на Украина

0
Соединетите Американски Држави (САД) ќе ѝ испорачаат на Украина значителна опрема...

Момчиња како Цветан Кузманоски се причина да се верува во иднината...

0
Поразот од Словенија синоќа во Дебрецин во значителна мерка ги намали шансите на македонската репрезентација за пласман во втората фаза на Европското првенство...