таг: зимскиот

Истражување: Топлата зима во Европа ги пресуши реките, езерата и каналите

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

Алтин Лога, првото засилување во нападот на Охрид

0
Mакедонскиот фудбалски второлигаш, Охрид го претстави првото засилувње во зимскиот трансфер период и потпиша договор со искусниот...

Како детето да се оттргне од паметните уреди во зимскиот распуст?

0
За време на зимскиот распуст активностите на отворено се намалуваат, па родителите, најчесто за да си олеснат себеси, им дозволуваат на децата да...

Академија Пандев ги престави првите засилувања

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев ги претстави првите засилувања во зимскиот преоден рок. Агрон Руфати и Марио Врдољак...

“Црвените Ѓаволи” испратиле понуда до Атлетико Мадрид

0
Антоан Гризман во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Атлетико Мадрид. Гризман беше еден од...

Смеете ли да се шетате во магла со бебиња и мали...

0
Во зимскиот период се будиме опкружени со магла, па затоа некои родители се прашуваат дали таквото време е погодно за одење со бебиња...

Пановски: Зимскиот распуст да се продолжи за две недели

0
Зимскиот распуст на учениците треба да се продолжи за две недели, а потоа децата да тргнат на училиште без маски, изјави проф. д-р...

Трипие потпиша двеипол годишен договор со Њукасл

0
Премиерлигашот Њукасл денеска го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок, потпишувајќи двеипол годишен договор со десниот бек на англиската репрезентација Киеран Трипие....

Греано вино по рецепт на Џејми Оливер

0
Mногумина во зимскиот период сакаат да уживаат во вкусот на греаното вино. Со препознатлив мирис и вкус, стоплува и расположува во студените денови....