таг: Земјотресот

Најмалку 1.038 лица се повредени во земјотресот во Тајван, над 40...

0
Бројот на повредени во земјотресот со јачина од 7,2 степени во Тајван денеска се искачи на 1.038, бројот на загинати се уште е...

Агенцијата за храна на ОН дистрибуира помош во областите погодени од...

0
Хуманитарните работници стигнaле до некои области погодени од земјотресот во западен Авганистан и...

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко надмина 2.000

0
Последните информации велат дека бројот на загинати во земјотресот во Мароко се искачи на 2.122 лица, соопштија вчера вооружените сили на...

Најмалку девет загинати и десетици повредени во земјотресот што ги погоди...

0
Најмалку девет лица загинале во земјотресот со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала што вчера погоди големи делови од Авганистан и...

Најмалку 12 загинати во земјотресот во Еквадор

0
Најмалку 12 лица загинаа во земјотресот во Еквадор, соопштија официјални лица.Американскиот сеизмолошки институт...

Светска банка: Штетите од земјотресите во Турција надминуваат 34 милијарди долари

0
Земјотресот со јачина од 7,8 степени и бројните последователни потреси во јужна Турција од 6 февруари, предизвикаа штета од над 34...

Во земјотресот што денеска ја потресе југоисточна Турција загина најмалку едно...

0
Во земјотресот што денеска ја потресе југоисточна Турција загина најмалку едно лице, а...

Затрупани луѓе и урнати згради, најмалку осум повредени во новиот земјотрес...

0
Најмалку осум лица се повредени во земјотресот што вечерва ја погоди турската провинција Хатај, потврди турскиот потпретседател Фуат Октај, јави агенцијата...

Повеќе од 45.000 загинати во земјотресите во Турција и Сирија

0
Повеќе од 45.000 луѓе загинаа во земјотресот што ги погоди Турција и Сирија на 6...

Германија на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија ќе им...

0
Граѓаните на Турција погодени од земјотресот ќе имаат можност привремено да ги посетат своите роднини во Германија, чии службеници се подготвуваат...