таг: земјоделци“

Белгиските земјоделци го блокираа Брисел

0
Неколку стотици белгиски земјоделци со своите трактори од утрово ги блокираа улиците во т.н. „европски кварт“ на Брисел, каде се сместени институциите на...

Земјоделци блокираа премини на границата меѓу Белгија и Холандија, белгискиот премиер...

0
Белгиски и холандски земјоделци од утрово блокираа неколку гранични премини меѓу Белгија и Холандија, во знак на протест против, според нив, високите даночни...

Француските земјоделци почнаа да ги отстрануваат блокадите околу Париз

0
Француските земјоделци почнаа постепено да ги укинуваат блокадите околу Париз и на други места во земјата, еден ден откако француската Влада понуди мерки...

Лидерите на ЕУ на средба со претставници на европските земјоделци

0
„Ги слушаме европските земјоделци“, рече претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, за време на средбата со претставниците на фармерите. ...