таг: земји

Србија – засолниште за руските дипломати протерани од европските земји

0
Многу руски дипломати кои биле протерани од европски земји по рускиот воен напад врз Украина под сомнение за шпионажа нашле засолниште...

СЗО ги повика САД да споделат податоци за потеклото на коронавирусот

0
Светската здравствена организација (СЗО) денеска ги повика сите земји да ги споделат своите информации за потеклото на коронавирусот, откако американските власти...

Истражување: Цигарите во Македонија се најевтини во регионот и први сме...

0
Македонија е меѓу првите 10 земји во светот врз основа на Република преваленца на пушење и вкупниот број испушени цигари дневно по пушач....

Македонците лидери во регионот според потрошувачка на цигари по најниска цена

0
Република  Македонија е меѓу првите 10 земји во светот врз основа на преваленца на пушење и вкупниот број испушени цигари дневно по пушач....

Излезе листата на најмоќните пасоши во светот, еве каде се наоѓа...

0
ТРИ азиски земји обезбедија најголема слобода на патување за своите жители, се вели во новиот квартален извештај објавен од лондонската истражувачка компанија за...

Во светот расте стравот поради бранот ковид-19 во Кина

0
Соединетите држави се приклучија на растечкиот број земји во наметнувањето ограничувања за посетителите од Кина,...

Вработените во Амазон ќе штрајкуваат на „Блек Фрајдеј”

0
Коалицијата на организации на вработени која опфаќа 30 земји планира на „Блек Фрајдеј” да протестира...

Макрон: Војната во Украина е проблем и за азиско-пацифичките земји

0
Францускиот претседател Емануел Макрон во Бангкок ги повика азиско-пацифичките земји да се приклучат на „зголемениот...

Бербок: Г7 нема да дозволи Русија да ги изгладнув и со...

0
Групата седум индустриски најразвиени земји (Г7) е решена да ја спречи Русија да ги „изгладнува“ и „со студ да ги убива“...

Земјите од Г7 се согласија да ги ограничуваат цените на руската...

0
Групата земји Г7 и Австралија се согласија да одредат фиксна цена за руската нафта подоцна...