таг: земјава

Амбасадорката Дир: Руското зло не престанува ни за Велигден, “бранителите на...

0
Украинската Амбасадорка во земјава, Лариса Дир, објави на твитер вознемирувачки фотографии од гранатирањето на православната катедрала “Свето Преображение ” во Никопољ од страна...

Млади лекари трет месец чекаат да бидат викнати на пракса која...

0
Млади лекари во земјава веќе трет месец чекаат да бидат викнати на платена пракса, која Министерството за здравство со закон ги обврзува за...

(ВИДЕО) „Полиграф“: Кој дезинформира дека во Македонија немало и нема руско...

0
И покрај многу истражувања и докази за несомнено руско влијание во земјава, некои политичари и новинари тврдат дека такво влијание немало и нема....

Рускиот ракетен терор продолжува, агресорите извршија уште еден масивен напад врз...

0
Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир, на Икс објави дека, утрото на 699 ден од агресијата, руските агресори повторно извршија масивен ракетен напад...

Руските ракетен терор продолжува, агресорите извршија уште еден масивен напад врз...

0
Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир, на Икс објави дека, утрото на 699 ден од агресијата, руските агресори повторно извршија масивен ракетен напад...

Амбасадорката Дир: Украина треба да добие безбедносни гаранции, кои не можат...

0
Амбасадорката на Украина во земјава, Лариса Дир, денес на својот профил на социјалната мрежа Икс објави: За периодот пред...

Битиќи: Очекуваме следната година инфлацијата да биде од 2 до 2,5...

0
Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека земјава во текот на наредната година ќе се врати на нормалните години на стапките на...

Д-р Тахир: Пациентите се најмалку виновни за нашата незавидна состојба во...

0
Неодамна во земјава беа направени првите лапароскопски операции на ехинококна циста на црн дроб, кај народот позната како кучешка тенија. Операциите беа направени...

Милков: Амбасадорот Ангелов ќе се врати во Скопје кога ќе се...

0
Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов би можел да се врати во Скопје, кога за тоа ќе се создадат соодветни услови,...

Европски ден за заштита на личните податоци

0
Во земјава денеска се одблежува 28 Јануари, Европскиот ден за заштита на личните податоци, по повод 17 години од донесувањето на...