таг: здравствен

Внимателно со алкохолот, без пиротехнички средства во Новата, препораки од „Здравствен...

0
Од ЈЗУ „Здравствен дом Скопје“ во изјава за МИА апелираат граѓаните да внимаваат со консумирање алкохол и да се воздржат од користење пиротехнички...

ДСЗИ ќе извшри вонреден инспекицски надзор за починатото новороденче од сепса

0
Државниот санитарен и здравствен инспекторат ќе изврши вонреден инспекциски надзор во Болницата во Прилеп во врска со смртта на новороденчето кое почина од...

Здравствен дом Тетово: Не е наше возилото од видеото каде Брза...

0
Јавната здравствена установа Здравствен дом Тетово преку соопштение ја информира јавноста дека не е нивно возилото за итна медицинска помош за кое неколку...

ДСЗИ нема добиено известување за случајот со починатото новороденче во Битола

0
Државен санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) засега нема да постапува во врска со случајот во Клиничката болница во Битола, каде родилка со неконтролирана...

Вработените од Здравтвен дом Скопје останаа без здравствено осигурување

0
Вработените од Здравствен дом Скопје останаа без здравствено осигурување, реагираат од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ. Според нивните информации станува збор за околу...

Погодете кои: Лекарка открива кои делови од телото не ги миеме...

0
Семејната докторка Џен Кодл е здравствен експерт и сподели вирално видео на TikTok со своите 96.000 следбеници во кое објаснува кои делови од...

ДСЗИ информира како течел вонредниот инспекциски надзор за лекувањето на беровачанецот...

0
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) информира како течел вонредниот инспекциски надзор кој тие го извршиле по допрен глас за починат пациент од...

Главниот американски епидемиолог Фаучи се пензионира по 50 години служба

0
Водечкиот американски епидемиолог и главен здравствен советник на Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека ќе...

Поставен „здравствен меур“ околу местото на одржување на ЗОИ во Пекинг

0
Таканаречен „здравствен меур“ против коронавирусот денеска е поставен околу местото на одржување на Зимските олимписки игри во...

Д-р Мехмедовиќ: Омикрон е лесна варијанта, но не смеат властите да...

0
Доктор Злате Мехмедовиќ од Здравствен дом Скопје, кој во првите борбени редови ги лекуваше пациентите со ковид во минатите бранови, а и меѓу првите...