таг: здрави

Храна која ги подобрува концентрацијата и расположението

0
Има неколку здрави навики кои можеме да ги вклучиме во нашата секојдневна рутина за да го контролираме нашето когнитивно здравје и ниско ниво...

Четворица пациенти добија здрави органи и шанса за нов живот, направена...

0
Четворица пациенти добија здрави органи и шанса за нов живот, откако вчера била направена уште една трансплантација на срце, црн дроб и бубрези...

Размислете двапати пред да донесете егзотични растенија дома, eве што не...

0
реклама Одржувајте ги растенијата здрави, заштитете го животот Една од клучните активности што ги презеде Националната организација за...

Пет помалку познати работи што можете да ги правите со јајца

0
Добро знаеме колку се здрави јајцата, а нивната голема предност е што можат да се подготват на милион начини. Но, дали знаевте дека...

Зголемен број колабирања поради високите температури

0
И болни и здрави на удар од пеколните горештини. Десетина колапси дневно евидентираат во скопската брза помош овој топол период. Утринава се онесвестила...

Светски ден на ветеринарната професија – За здрави животни се потребни...

0
„За здрави животни се потребни здрави застапници“ е годинашното мото на Светскиот ден на ветеринарната професија, што денеска се одбележува и...

Престанете да лажете: Бидете искрени за да бидете поздрави

0
За да бидете здрави, јадете многу овошје и зеленчук, редовно вежбајте и – престанете да лажете. Половината од 110 испитаници имале задача да...

Каша која спасува живот: Ги чисти крвните садови, спречува дебелеење и...

0
Количината на здрави супстанци кои се наоѓаат во оваа житарица го зајакнува целото тело и спречува појава на разни болести. Станува збор за...