таг: зграда

Најмалку 22 загинати и 69 повредени при уривање на училиште во...

0
Најмалку 22 лица загинаа, а 69 се повредени откако се урна училишна зграда вчера за време на наставата во  државата Плато во централна...

Две лица загинаа од рускиот напад со дрон врз Суми

0
Второто тело е извлечено од урнатините на петкатната станбена зграда во Суми, која беше оштетена од руски дрон, соопшти Украинската државна служба за...

Загинати цивили, меѓу кои и деца во руските напади врз станбени...

0
Руско беспилотно летало погоди високата станбена зграда во Одеса, при што загинаа 12 лица, меѓу кои пет деца, и беа повредени 20 лица,...

Москва повторно мета на напади со дронови, погодена зграда во центарот...

0
Рано утрово, беспилотно летало удрило во зграда во изградба во центарот на Москва,...

Хеликоптер се урна во близина на градинка кај Киев, има жртви

0
Хеликоптер денеска се урна во близина на градинка и станбена зграда во градот Бровари во...

Руски ракетен напад врз зграда во Днепар, десетици загинати

0
Бројот на жртвите на рускиот напад што уништи станбена зграда во Днепар на истокот на Украина порасна на најмалку 35, меѓу...

Се урна зграда во Мосул, има загинати и повредени

0
Зграда во изградба се урна во Мосул, северен Ирак, при што загинаа најмалку три лица....

Девет жртви во експлозија во зграда на далечниот исток на Русија

0
Најмалку девет лица загинаа во експлозија во станбена зграда, по штот се урнаа неколку ката, изјави гувернерот Валери...

Најбизарната зграда на Балканот? – Зграда во Златибор стана хит, луѓето...

0
Необична зграда на Златибор во Србија стана вирален хит. Во овој популарен ски-центар и планинарска дестинација се наоѓа имот кој веќе некое...

Цивилни цели мета на руските напади

0
Шест лица загинаа откако Русија бомбардираше зграда во градот Торецк, во источна Украина. Во соопштението на Државната служба за вонредни состојби...