таг: зголемува

Зголемен бројот на Полјаци кои сметаат дека државата треба да помогне...

0
Меѓу Полјаците се зголемува подготвеноста доброволци, како и војници кои би ги испратила државата да се борат во Украина, а според истражувањето спроведено...

Романската и унгарската крајна десница со територијални претензии кон Украина и...

0
Се чини дека Русија сé повеќе ги зголемува напорите  во поттикнување на неоимперијалистичките и националистичките чувства во Европа со цел да ги поткопа...

Се зголемува ризикот од појава на епидемија на мали сипаници, бидејќи...

0
Се зголемува ризикот од појава и проширување на епидемија од мали сипаници во државата бидејќи опфатот со МРП вакцината е многу мал, апелираат...

Хрватска: Најмногу случаи на голема кашлица во последните 40 години

0
Сè зголемува бројот на заболени од голема кашлица во Хрватска, најмногу кај децата,...

Највисок број на заболени од голема кашлица во Хрватска во последните...

0
Во Хрватска се зголемува бројот на заболени од голема кашлица (Pertussis), повеќето се меѓу децата, па затоа се организираат пунктови за тестирање на...

Опозиција: Курти да соработува со САД

0
Секојдневно се зголемува притисокот за формирање на Заедницата на општини со српско мнозинство од меѓународната заедница, додека извршната власт на Косово...

Расте бројот на новозаразени со коронавирус во Австралија

0
Се зголемува бројот на новозаразени со коронавирусот во Австралија, со што се зголемува и притисокот...

Ѓоковиќ ја почна 345 недела на врвот на АТП листата

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ продолжи да го зголемува сопствениот рекорд според бројот недели минати на врвот на светскиот тенис, започнувајќи ја денеска 345...

НОВО ПИСМО, НОВА ЗАКАНА ОД ВОЈСКАТА: На Макрон му се подготвува...

0
Се зголемува загриженоста и паниката во Франција околу новото отворено писмо во кое се предупредува на заканата од граѓанска војна. Според Би-би-си писмото...

Новогодишната пижама-парти може да почне!

0
Се зголемува раздвиженоста во градот, граѓаните ги прават последните подготовки за новогодишните празници. Меѓутоа и покрај тоа што во градот...