fbpx

таг: звукот

Празникот Бајрам одбележан во сите муслимански земји

0
Фитер Бајрам во Палестина е прославен под звукот на бомбардирањата од Израел. И покрај нападите на израелските сили во кои беа убиени десетици...

Одбележана годишнина од смртта на Јосип Броз Тито

0
Со звукот на сирената во 15.05 часот и положување венци и палење свеќи денеска во Кумровец беше одбележана 41-годишнината од смртта на Јосип...