fbpx

таг: збор

Откријте го трикот што е клучен за слабеењето

0
Кога станува збор за губење на неколку килограми, нема замена за напорна работа, правилна исхрана и физичка активност. Комбинирањето на ова со еден...

Еве каде грешите при чистењето: Залудно трошите пари и време

0
КОГА станува збор за чистење, сите сакаме да ја завршиме работата брзо, лесно и ефикасно. Колку и да звучи лесно, за многу сопственици...

Луѓето „ископаа“ стари фотографии од Инстаграмот на британската премиерка

0
Дали станува збор за некој чуден танц или луда забава, политичарите понекогаш навистина знаат да не забавуваат, а доказ за тоа е британската...

Од Јапонија до Италија: Oва се родителски практики низ целиот свет

0
Кога станува збор за родителството, тоа се разликува од култура до култура. Работите што некои родители ги сметаат за сосема нормални можат...

Радев до Шолц: ЕУ да биде гарант за правата на Бугарите...

0
Во односите меѓу Бугарија и Република Северна Македонија не станува збор само за историски спор,...

Вежба 12-5-30 за поцврсто тело

0
Кога станува збор за интернет-трендовите, Тик-ток полека станува главен извор и за доста корисни совети. Овојпат се работи за вежбата 12-3-30, или 12-5-30,...

Со оваа вежба ќе имате повеќе кондиција и ќе бидете поздрави

0
 Кога станува збор за интернет-трендовите, Тик-ток полека станува главен извор и за доста корисни совети. Овојпат се работи за вежбата 12-3-30, или...

Што се случува со телото кога спиете со чорапи?

0
Кога станува збор за носење чорапи во кревет, се зависи од личните преференции. Некои не можат да заспијат ако немаат топли чорапи на...

КРАЈ НА КОШМАРОТ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Само следете го овој трик!

0
Кога станува збор за миење садови, честопати имаме голема главоболка од покрупните, како што се големите тенџериња и тави, особено кога во нив...

Тајни документи: Шефот на кабинетот на Трамп имал план за напад...

0
Станува збор за компјутерска презентација во која се наведуваат чекори за блокада на прогласувањето на новиот претседател на САД. Фактот...