fbpx

таг: зборуваше

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти зборуваше за историјата на мадридскиот клуб. – Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја....

Милевски: Мечот со Исланд дополнително не мотивира

0
Во пресрет на натпреварот, на официјалната прес-конференција пред дуелот зборуваше селекторот Благоја Милевски. „Не би рекол дека Исланд е најтежок натпревар. ...

Капарос: Македонија има добар тим и ќе се обидеме да се...

0
Селекторот на фудбалската репрезентација на Ерменија Хоакин Капарос зборуваше на прес-конференцијата во пресрет на дуелот од претпоследното коло во квалификациите за Светското првенство...

Порше сака да стане снабдувач на мотори за Формула 1

0
Шефот на одделот за мотоспорт на Порше, Томас Лоденбах, зборуваше за желбата на компанијата да стане снабдувач на мотори за Формула 1. ...

Роналдо: Мојата улога во тимот е да постигнувам голови и да...

0
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо зборуваше за неговата улога во тимот. – Секој треба да ја знае својата улога. Ја знам...

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, зборуваше за претстојниот натпревар од Ла Лига со Реал Мадрид. – Имам добро чувство. Победивме два меча, играчите...

Покетино: Рамос не го има најдобриот период, но тој е силен

0
Главниот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, зборуваше за дефанзивецот на тимот, Серхио Рамос. Триесет и петгодишниот фудбалер се уште нема играно...

Вернер: Ги игнорирав критиките, ако постојано размислувам за нив, нема да...

0
Напаѓачот на Челзи, Тимо Вернер зборуваше за неговиот однос кон критиките. Фудбалерот пред три дена постигна два гола за Германија во триумфот...

Левандовски: Гвардиола ме научи да гледам на фудбалот поинаку

0
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски зборуваше за тоа како бил под влијание на работата со тренерот Пеп Гвардиола. – Тој ме...

Тоти: Во мое време се играше фудбал поради љубов, не за...

0
Легендарниот фудбалер Франческо Тоти во интервју за Guardian зборуваше за разликите во фудбалот некогаш и денес, велејќи дека е невозможно да се споредат...