таг: зборуваат

Ова е најлајкуваната објава на сите времиња на Твитер

0
ПОСЛЕДНИТЕ неколку недели сите зборуваат за Твитер и Илон Маск. По преземањето на Твитер, најбогатиот човек на светот на својот профил објави твит:...

Пред 28 години излезе божиќниот хит кој досега има заработено околу...

0
СЕГА сите зборуваат за Ноќта на вештерките, но по 1-ви ноември многумина веројатно ќе зборуваат за Божиќ. Со тоа доаѓаат божиќните песни. Вчера...

Мажите полесно го шират ковидот од жените бидејќи зборуваат погласно, покажува...

0
Мажите и луѓето кои зборуваат погласно го шират Ковид-19 полесно од жените и луѓето кои зборуваат тивко, покажа студијата спроведена од истражувачи од...

И нискиот притисок може да биде опасен како високиот крвен притисок

0
Иако сите зборуваат само за опасностите од покачениот крвен притисок, никако не смееме да го занемариме ниту нискиот крвен притисок. Оваа состојба може...