fbpx

таг: зборови

Дали навистина може да бидете зависни од љубов?

0
Во бесмртните зборови на Роберт Палмер,“знаеш дека треба да се соочиш со тоа, ти си зависник од љубов”, наидуваме на некоја метафора, но...

Денови на жалост во Црна Гора поради убиствата

0
„Го убив вашето семејство“, ова се последните зборови на убиецот во Црна Гора, кој вчера со ловечки карабин уби 11 лица....

Тијаго Силва: Дали сте среќни сега? Не ме прашувајте повеќе за...

0
Тешки зборови изнесе искусниот дефанзивец на Бразил Тијаго Силва. Бразилците беа поразени од Аргентина со 1-0 на „Маракана“ во Рио де...

20 моќни животни лекции на познатиот руски психолог: Зборови кои го...

0
Овие зборови ќе ви го разубават денот и ќе ве натераат внимателно да размислите за постапките и начинот на кој гледате на...

Измешани чувствата на Блаже, примател на бубрег: Не ја познавав Верче,...

0
Немам доволно зборови што можам да искажам кон нејзините родители за таквиот хуман гест. Огромна благодарност чувствувам кон семејството. Животот на младата Верица...

Судскиот случај за убиството на Џорџ Флојд предаден на поротата на...

0
Со презентација на завршните зборови на обвинителството и одбраната во судот во Минеаполис заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за кое...

Уште една внука се прости од принцот Филип, присетувајќи се на...

0
Принцезата Еугение со топли зборови се прости од принцот Филип на Инстаграм и се сети на што ја научи. – Драг дедо,...

Емоциите го совладаа: Хрватскиот амбасадор плачеше среде Србија, го трогна хуманоста...

0
Нема зборови со кои може да опише колку значи поддршката, вели хрватскиот амбасадор во Србија, Хидајет Бишчевиќ, кој крајно емотивно реагирал на пораките за...