fbpx

таг: збирка

Најскапата уметничка збирка продадена на аукција, чини вкупно 922,2 милиони долари

0
Познатата уметничка збирка, којашто беше предмет на жолчната бркоразводна парница меѓу њујоршкиот магнат Хари Меклоу и неговата поранешна сопруга Линда Бург, стана најскапата...