таг: зајакнува

Овој напиток од лук е лесен за подготовка, а ќе ви...

0
Овој напиток го зајакнува организмот, ја чисти крвта, се бори против вирусите и го зајакнува имунитетот. Лековитиот напиток од лук го забрзува...

Подметнувале пожар во пунктови за вакцинација, инцидентите се повторуваат

0
Полска ја зајакнува безбедноста на пунктовите за вакцинација по два инциденти со подметнување пожар во еден од нив и обид на активисти против...

Ватикан обезбеди вакцини за најсиромашните во Рим

0
Ватикан ја зајакнува кампањата за вакцинација против Ковид-19 за некои од најмаргинализираните заедници во Рим и обезбедува вакцини за 1.200 сиромашни локални жители....

За влез во Грција има дополнителни рестрикции- еве ги деталите

0
Грција дополнително ги зајакнува мерките за заштита од коронавирусот на граничните премини Евзони и Какавиа, кои ќе работат од 7 до 19 часот,...

Пред празниците Албанија го зголемува времетраењето на полицискиот час

0
Албанија ги зајакнува мерките за престојните празници со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, информираше Огерта Манастирлиу министерката за...