fbpx

таг: заштитни

Бугарија од понеделник ги враќа заштитните маски против ковид-19

0
Од понеделник Бугарија го враќа носењето заштитни маски против Ковид-19, изјави за БНР главниот државен...

Вакцинираните Американци можат без маска на затворено

0
Американците вакцинирани против коронавирус повеќе не мора да носат заштитни маски на затворено, соопштија американските здравствени власти....