fbpx

таг: заштита

Ирска го казни Фејсбук со 265 милиони евра

0
Регулаторот за заштита на податоци на ИРС (DPC) го казни Фејсбук со 265 милиони евра, со што вкупната казна за чадор-компанијата Мети достигна...

Кремљ: Русија стои цврсто до Србија, барањата на Приштина се неосновани

0
Во последното соопштение на Кремљ со резолуција повикува на заштита на правата на Србите на...

Расте бројот на барања за азил во ЕУ

0
Европската унија минатата година примила 648 илјади барања за меѓународна заштита, објави денеска Агенцијата на...

Препораки од Министерството за здравство за заштита на здравјето на населението...

0
Препораки за заштита на здравјето на населението од високите температури Поради високите температури кои деновиве ја зафатија територијата на државата, Министерството за...

Неколку грешки кои сите ги правиме со кремата за сончање!

0
Правилната нега и заштита на кожата во текот на летото значи да се нанесува крема за сончање секогаш кога ќе излезете од дома,...

Неколку намирници кои ќе ви го ублажат отокот од комарците: Повеќето...

0
Не постои апсолутна заштита од комарци, но некои работи можат многу да ви помогнат кога ќе ве каснат, бидејќи го ублажуваат чешањето и...

Здравствената криза предизвикана од Ковид-19 откри многу слабости во општествениот систем

0
За заштита на здравјето, како основно човеково право, неопходно е во креирањето на мерки и политики да постои конзистентен пристап за зачувување на...

Законот за заштита на лични податоци да не се имплементира во...

0
Законот за заштита на лични податоци да не се имплементира во приватните здравствени установи со мал број вработени, бараат Лекарската, Фармацевтската и Стоматолошката...

Состанокот на Комисијата за заразни болести уште трае, денеска се очекува...

0
Состанокот на Комисијата за заштита на населението од заразни болести е во тек и се дискутира да се интервенира за влошената состојба со...

Шефот на лабораторијата што ја произведе „Спутник V“ кажа што мисли...

0
Постојните вакцини против коронавирусот ќе обезбедат заштита од потешки форми на ковид-19, предизвикани од новиот сој омикрон, изјавил Владимир Гушчин, шефот...