fbpx

таг: „зачудувачки

СЗО: Околу 200.000 Палестинци имаат потреба од хуманитарна помош

0
СЗО предупреди на „зачудувачки хуманитарни потреби“ за окупираните палестински територии по последните напади, додека Црвениот крст повика да се соберат 16 милиони долари...