fbpx

таг: зачини

Овие две состојки никогаш не ви текнало да ги комбинирате: Со...

0
Циметот е еден од најздравите зачини познати за човекот и главно се користи во колачите или пијалоците, за подобрување на нивниот вкус. Но...

Нането не е само зачин, тоа е и лек

0
Нането може да го зачини животот, кога станува збор за исхраната, но и за здравјето, потврдија експертите од германската служба за анализа и...

Неколку корисни зачини во борбата против болестите

0
Внимателно одбраните зачини освен што може да го подобрат вкусот на јадењето, може и да ја зголемат неговата нутриционистичка вредност. Ви презентираме...

ПЛЕСКАВИЦИ СО ТАЈНА СОСТОЈКА! Ако ги направите вака, нема да им...

0
Направете вкусни плескавици со зачини СОСТОЈКИ: 500 гр мешано мелено месоглава на кромиддве чешниња лукЈајцемалку млекопарче бајат лебмалку брашноалева пиперказачинмагдоносмаслосол,...

Сусам: Една лажичка дневно за одлична енергија и сила

0
Сусамот е еден од омилените зачини години наназад. Иако е традиционален додаток на јадењата од ориенталната кујна, тој е широко прифатен и...

Благотворни зачини: Комбинацијата од куркума и црн пипер позитивно влијае на...

0
Со додавање зачини го подобруваме вкусот на храната и ја правиме поздрава, поразлична и поинтересна. Затоа тие се неразделив дел од бил...