таг: зафатија

Бројот на загинати во поплавите во либискиот град Дерна може да...

0
Во разорните поплави кои ја зафатија источна Либија досега загинаа над...

Најмалку 60 лица загинаа во невреме во Кина

0
Обилните врнежи што ја зафатија северна Кина во последните денови однесоа најмалку 62 животи, покажуваат најновите податоци според кои само во...

Бројот на загинати во Калифорнија се искачи на 20, вонредната состојба...

0
Серијата обилни дождови што ја зафатија Калифорнија во последните три недели конечно стивнаа, дозволувајќи им на евакуираните да се вратат во...

Ураганот Фиона донесе силни ветрови и поројни дождови на Бермудите

0
Налетите од 160 километри на час и поројни дождови ги зафатија Бермудите рано во петокот, оставајќи илјадници луѓе без струја додека...

(ВИДЕО) Осум загинати во пожарите во Турција, евакуација со чамци и...

0
Осум лица загинаа во големите пожари што ја зафатија Турција. Advertisements ...

Најмалку 23 лица загинаа: Во Белгија 20 јули e прогласен за...

0
Поради поплавите што ја зафатија Белгија оваа недела и кои до сега однесоа најмалку 23 животи, Владата прогласи ден на жалост на 20...

Невреме во Швајцарија: Поплавени улици во Цирих- ова е предупредувањето за...

0
Швајцарија ја зафатија едни од најсилните дождови за време на невремето, што денеска предизвика поплави и сообраќаен метеж во главниот финансиски центар Цирих....