таг: затоа

Како да ги спречите дамките од сонце на кожата?

0
Летото се ближи, па затоа е важно да започнете да ја подготвувате кожата за изложување на сонце. Оштетувањето на клетките, забрзаното стареење на...

Јоурова: Владеењето на правото е основа на европската архитектура, мора да...

0
Владеењето на правото е основното правило во европската архитектура и затоа е важно да имаме детална расправа за состојбата во ЕУ и на...

Столтенберг: Верувам во единството на Европа и САД во НАТО, заедно...

0
Верувам во единството на Европа и САД во НАТО, затоа што заедно сме посилни, изјави генералниот секретар на пактот Јенс Столтенберг на денешното...

Фриден: Не смееме да ги изгубиме луѓето од Западниот Балкан

0
Европа е континент на мир, стабилност и просперитет и затоа е многу важно да се осигураме дека нема ги изгубиме луѓето од Западниот...

Столтенберг: Западниот Балкан е од стратешка важност за НАТО

0
Западниот Балкан има стратешка важност за НАТО и затоа Алијансата е воено присутна...

Меџити: Не може преку ноќ да го смениме менталниот склоп на...

0
Повикуваме на вакцинација затоа што вакцините спасуваат животи, рече денеска министерот за здравство Фатмир Меџити, одговарајќи на новинарско прашање, каква е состојбата со...

Русија ја уапси уредничката на Радио Слободна Европа

0
Русија ја приведе уредничката на Радио Слободна Европа/Радио Слобода затоа што не се...

Столтенберг: Украинската храброст го инспирира НАТО да продолжи со поддршката за...

0
Украинската борба е и наша борба и затоа НАТО ќе стои зад Украина онолку долго колку што ќе биде потребно, изјави...

Во Јадранот се појавиja јато грбави китови

0
реклама „Затоа, потребно е на секој начин да се обезбеди мониторинг на оваа група за да се утврди правецот...

Мажите со овие квалитети се најдобри татковци, според експертите

0
НИТУ родител не е совршен затоа што инструкции за правилно воспитување и поврзување со детето не постојат. Сепак, експертите нагласуваат дека одредени особини...