таг: затворска

Енис Барди осуден на ЧЕТИРИ месеци казна затвор, еве ја причината

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е осуден на четиримесечна затворска казна поради користење на лажна возачка дозвола. Шпанските медиуми откриваат дека Барди ја...

Изречена првата казна за нередите во Капитол Хил

0
Првата затворска казна за учество во немирите на 6 јануари, во Вашингтон, му беше изречена на Пол Алард Хоџкинс, од Флорида, пренесува Би-Би-Си....

Навални пренесен во затворска болница

0
Руската затворска служба соопшти дека затворениот опозициски лидер Алексеј Навални ќе биде пренесен во затворска болница во...