таг: затворија

Аеродромите во Шпанија се затворени, делови од кинеска ракета неконтролирано паѓаат...

0
Неколку аеродроми во Шпанија го затворија воздушниот простор поради неконтролирано паѓање на делови од кинеска...

Германија бара ЕУ да го запре приливот на мигранти од Белорусија

0
Полските власти утрината го затворија официјалниот граничен премин со Белорусија во близина на...

Пекинг под токсичен облак – затворени игралишта и забранети сите активности...

0
Градските власти во Пекинг ги затворија игралиштата поради загадениот воздух, во време кога Кина го...

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Се урна трибина, затворен стадионот на холандски Нец

0
Холандските власти го затворија стадионот „Гоферт“ во градот Нијмиген, откако во неделата се урна дел од трибина за време на прволигашкиот натпревар меѓу...