таг: затворениот

Ненадејно почина затворениот руски генерал Лопирев

0
Затворениот поранешен генерал на руските безбедносни служби, кој наводно знаел за изградбата на...

Навални обвинет за тероризам, поврзан со бомбашкиот напад во Санкт Петербург

0
Затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални (46) вчера изјави дека се соочува со...

Рускиот обвинител бара 13 години затвор за Навални

0
Обвинителот на судењето на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални побара 13-годишна затворска казна за...

Русија го стави Навални на листата на „терористи“

0
Русија ги додаде затворениот критичар на Кремљ Алексеј Навални и неколку негови сојузници на својата...

Навални пренесен во затворска болница

0
Руската затворска служба соопшти дека затворениот опозициски лидер Алексеј Навални ќе биде пренесен во затворска болница во...