таг: Затвореник

ВИДЕО: На затвореник му го избришале профилот на ТикТок, откако неговите...

0
Затвореник стана сензација на TikTok откако почна да објавува видеа од него како готви во ќелијата. Подготвил пилешка чорба, кари, палачинки и...

Затвор

0
Нов затвореник штотуку пристигнат во затворот. Чуварот го теши:– Мирно и пополека! Што се десет години, нема ни да почувстуваш како ќе летнат....

Избегнал смртна казна, но почина од коронавирусот

0
Затвореник кој избегна смртна казна во 2009 година, најверојатно починал од компликации предизвикани од коронавирусот, соопштија од затворот каде што тој ја издржуваше...