fbpx

таг: „затворена“

Ајфеловата кула повторно се отвора за посетители на 16 јули

0
Ајфеловата кула, затворена од 29 октомври поради коронавирусот, повторно ќе биде отворена за посетители од 16 јули, објави управата на тој париски споменик....

Србија „се затвора“ до крајот на неделата поради пандемијата

0
Поради пандемијата со ковид-19, Србија ќе биде „затворена“ до крајот на неделава, вклучително и за време на...